19
Eyl 21

Ovalama

20 tona kadar ezme gücü üretebilen iki roleli makinalarımızda Ø3mm ile Ø30mm arası iş parçalarına  3 mm hatve’ye kadar her çeşit vida, tırtıl ve spline formunu soğuk şekillendirme yöntemi ile talaşlı imalat yöntemlerinden çok daha kısa sürede şekillendire biliyoruz.

Talaşlı imalattan sonra oluşan pürüzlü yüzeyleri iş parçasına göre özel üretilen roleler sayesinde parça dış yüzeylerini sertleştirme ve parlatma işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz.

cnc-image
cnc-image
19
Eyl 21

Talaşlı İmalat Nedir ?

Talaşlı imalat (üretim) ; tasarlanmış bir iş parçasının standartlara uygun olarak projelendirilmiş teknik resmi referans alınarak, parça üzerinden farklı şekil ve büyüklüklerde talaş kaldırılarak istenilen geometrik şekli verme işlemidir. Bu şekil verme işlemi, uygun takım ve tezgahlar aracılığıyla yapılmalıdır.

Nasıl Yapıyoruz ?

Talaşlı imalatta kullanılan takımların ve(ya) iş parçasının birbirine göre izafi hareketi sağlanarak, oluşturulan gerilim yoluyla malzeme üzerinden talaş kaldırmak suretiyle yapılan bu üretim şeklinin farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Müşteri istekleri ve gereksinimleri çerçevesinde tasarım aşamasından seri üretime kadar tüm süreci yöneterek müşterine test ve onay süreçlerinden geçmiş ürünler sunar. Ürün ve proses tasarımları, ürün odaklı çalışma felsefesi çerçevesinde birlikte yürütülür.

Tüm diğer üretim süreçlerinde olduğu üzere talaşlı imalat bölümümüz  MRP & ERP uygulamaları tarafınca planlanmakta ve kontrol edilmektedir.  Aynı zamanda, tesisimizde imalat kontrol yöntemleriyle işlemlerin etkin biçimde ve sıfır hatayla işlenmesi için sürekli gelişim kabul edilmiştir.

  • Özel İmalat Tezgahlarda Alyan Anahtar Ağzı Açma
  • Yatay Matkap İle Kopilya Deliği Delme,
  • İki Köşe, Dört Köşe, Altı Köşe, Sekiz Köşe Anahtar Ağzı Açma
manufacture-image

Ürün ve Hizmetlerimiz

  • Kategori yok